افزودن ابزارک به هدر وردپرس

افزودن ابزارک به هدر وردپرس

افزودن ابزارک به هدر وردپرس

ابزارک‌ها در وردپرس به شما این اجازه را می‌دهند تا به راحتی در هر مکانی از قالب که نیاز دارید یک بلوک تعریف کرده و محتوای خود را درون ان قرار دهید. یک ابزارک می‌تواند گزینه خوبی برای درج تبلیغات در سایت باشد، چرا که به راحتی قادر خواهید بود تا کدهای خود را در آن قرار داده و بدون ویرایش قالب محتوای خود را در ان قرار دهید.

چرا و چه زمانی در هدر به ابزارک نیاز دارید؟

ابزارک‌ها به شما امکان افزودن آسان بلوک‌های محتوا را در قسمت‌های از پیش طراحی شده قالب وردپرس‌ شما می‌دهد. به این قسمت‌های از پیش طراحی شده ناحیه سایدبار یا ابزارک آماده میگویند. همچنین می‌توانید مقاله ما در رابطه با افزودن تصویر به ابزارک در وردپرس مشاهده بفرمایید. یک ناحیه ابزارک آماده در قسمت هدر یا قسمت بالای محتوا می‌تواند برای نمایش تبلیغات، پست‌های اخیر یا مواردی از این قبیل استفاده شود. این منطقه خاص که “Below the fold” نامیده می شود، همه وب‌سایت‌های محبوب و حرفه‌ ای از آن برای نمایش دادن چیز‌های مهم استفاده می‌کنند.

افزودن ابزارک به هدر وردپرس

اضافه کردن ابزارک در قالب

برای اضافه کردن ابزارک اول وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در فایل فانکشن (functions.php) آن قرار دهید:

همانطور که در این کدها می بینید مانند تصویر زیر، با این کار یک بلوک ابزارک در بخش ابزارک‌ها سایت وردپرسی شما با نام Custom Header Widget Area اضافه خواهد شد.

حال یک ابزارک متنی درون آن مانند زیر قرار دهید:

بعد از اینکه این مرحله را به درستی انجام دادید و ابزارک مورد نظر بدون هیچ مشکلی ساخته شد. در مرحله بعد باید ابزارک را در هدر سایت فراخوانی کنیم. برای این منظور فایل header.php قالب خود را باز کرده و کد زیر را در مکان مناسبی از آن قرار دهید:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *