وصل گوگل انالیتیکس به وردپرس

وصل گوگل انالیتیکس به وردپرس

وصل گوگل انالیتیکس به وردپرس

اگر یک وبسایت وردپرس دارید پس به شما پیشنهاد میشود که از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. همانطور که میدانید میتوان با کمک این سرویس گوگل وبسایت را به طور کامل تجزیه و تحلیل کرد. افزونه های متفاوتی برای اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس در دسترس است.

بررسی آمار و ارقام وردپرس یکی از نیازهای اصولی سایت‌ها است تا بتونید رفتار کاربران و صفحات خودتون را بررسی کنید تا ببینید بیشترین ورودی‌ها را از کجا دارید، در چه حوزه‌هایی برای دریافت ترافیک کم کاری کردید و… تا بتونید با استفاده از تحلیل آماری به بهبود ترافیک سایتتون بپردازید.

اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس

ابتدا باید به سایت آنالیتیکس گوگل به نشانی https://analytics.google.com/analytics/web رفته و ثبت‌نام کنید. همان‌طور که در تصویر بالا مشخص است، خود آنالیتیکس گوگل گفته است که در سه قدم می‌توانید ترافیک سایت خودتان را آنالیز کنید:

  1. ثبت‌نام رایگان در گوگل آنالیتیکس
  2. افزودن قطعه کد به وبسایت
  3. آنالیز ترافیک یا مخاطبان وبسایت خودتان

وصل گوگل انالیتیکس به وردپرس

چطور گوگل آنالیتیکس را به وردپرس متصل کنیم؟

گوگل آنالیتیکس افزونه های وردپرس را یک پل بین سایت گوگل آنالیتیکس و وردپرس می داند. میخواهیم از افزونه های وردپرس برای نصب گوگل آنالیتیکس در سایت استفاده کنیم. یک روش ساده و بسیار عالی. اما اینکه شما میخواهید امکانات گوگل آنالیتیکس را کامل در اختیار داشته باشید باید وارد پیشخوان خود در Analytics Dashboard  شوید. بخش های مختلف ابزار مملو از امکانات جالب برای پیگیری داده ها و تقسیم رده های اطلاعات است. بسیاری هستند حتی برای کارآگاه بازی از ابزار آنالیز نام برده استفاده می کنند. امکانات گوگل آنالیتیکس زیاد است، اطلاعات زیادی ارائه می کند اما در وردپرس فقط به نمایش آمار بازدید و … محدود می شوید. اگر هم از ابزارهای دیگری چون افزونه های نمایش آمار بازدید مثل WP Statistic استفاده می کنید، حتما آن را هرچه زودتر از روی سایت خود حذف کرده و سایت را به آنالیتیکس متصل کنید.

مزایای نصب و استفاده از گوگل آنالیتیکس در وردپرس چیست؟

یک سایت وردپرسی مانند هر وب سایت دیگری با یک هدف مشخصی ایجاد می شود. با نصب گوگل آنالیتیکس در آن می توانید به انبوهی از داده های ارزشمند دست یابید. این که چگونه کاربران وب سایت شما را یافته و از چه صفحاتی از سایت بازدید کرده اند می تواند اطلاعات خوبی به شما انتقال دهد. با تعریف اهدافی مانند تعداد دفعات دانلود فایل ها، ثبت نام در خبرنامه سایت یا میزان فروش محصولات می توانید میزان کارایی سایت وردپرسیتان را مستقیما ارزیابی کنید. با استفاده از این داده ها می توانید شروع به بهینه سازی وب سایتتان در جهت کسب نتایج بهتر کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *